DOKK - Szeifert Natália



 
2856 szerző 40067 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
Szeifert Natália
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Bátai Tibor: egy-ügyű sorok [három tételben ugyanarról]
Türjei Zoltán: Bőrön belül
Ur Attila: Szekér
Szakállas Zsolt: Vadhajtás
FRISS FÓRUMOK

Zima István 47 napja
Ötvös Németh Edit 47 napja
Metz Olga Sára 47 napja
DOKK_FAQ 47 napja
Mórotz Krisztina 47 napja
Nagyító 47 napja
Veres Mária 47 napja
Bak Rita 47 napja
Ur Attila 47 napja
Farkas György 47 napja
Konta Ildikó 47 napja
Tamási József 47 napja
Szilasi Katalin 47 napja
Szakállas Zsolt 48 napja
Bátai Tibor 48 napja
Kránicz Szilvia 48 napja
Türjei Zoltán 48 napja
Skaliczki Péter Nimród 48 napja
Pataki Lili 49 napja
Pintér Ferenc 49 napja
FRISS NAPLÓK

 A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 47 napja
Hetedíziglen 47 napja
Macska 47 napja
ELKÉPZELHETŐ 48 napja
Etzel Mark Bartfelder 48 napja
Metz-Művek 48 napja
négysorosok 48 napja
Minimal Planet 49 napja
az univerzum szélén 53 napja
Játék backstage 53 napja
Vezsenyi Ildikó Naplója 53 napja
Vendég 56 napja
útinapló 56 napja
Ötvös Németh Edit naplója 57 napja
Conquistadores 58 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Szeifert Natália


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

49.
2010.09.16 14:14102 -- [sebes a szád]

Válasz errenekem ez maradós. itt olvasással készülök az esti beszélgetésre. :) B.


48.
2010.03.02 19:01B.Tóth Klári -- sebes a szád

Válasz erre"aztán járunk sebbõl sebbe " : nekem ez a mélybe zuhanás. Kinek milyen mély a kút feneke.




47.
2010.03.02 18:14Kist Zsófia Lilla -- [sebes a szád]

Válasz erreNagyon mély ez a vers. Elsõ pillantásra nagyon felszínesnek látszik a klisék, a hétköznapi toposzok használata miatt. Csupa közhely az, amit az alkotó versbe szed össze. Szinte megfejthetetlen, hogy miért is ragadja magához az olvasóját. A kezdet egy egyszerû kijelentés: "sebes a szád". S itt kezdõdik a mélybe zuhanás. Az ár megfizetése a fecsegésért: "horzsolják a szavak". Egyszerre poétikus és szirupos a folytatás: "veled sír ma az alkonyat". A költõ a következõ sorban már reflektál is saját ihletére (ez a mélység titka), hogy "mégócskább költõi képek járnak itt kézrõl kézre". Jönnek is egymás után a közhelyszerû képek, melyeket a ragrímek még silányabbakká tesznek. Az olvasó azonban már tudja tudja, hogy itt nem bóvlit akarnak neki eladni. Nem hamisított Doxa karórát, hanem valódi delphoi episztémét birtokolhat, ha elmereng a vers megéltséget susogó sorain.




46.
2009.12.10 10:48Nati -- 1001 novella

Válasz erreIde is beírom, hogy gyûjtsük együtt az 1001 novellát, amit...:

http://szeifertnat.freeblog.hu/archives/2009/12/03/1001_novella_amit_-_javasolj_szavazz/


45.
2009.12.10 10:47Nati -- re: aki

Válasz erre
Előzmény
Ezt is köszönöm szépen!


44.
2009.12.10 10:34viga -- aki

Válasz errekedves Nati,
aki én voltam itt lentebb, de ezt már megbeszéltük.
én meg is neked a szeptemberi jelenkor történelemleckéidhez grat.
A fenti posztra érkezett válaszok: Nati


43.
2009.12.10 10:30Nati -- re: Kedves Nati!

Válasz erre
Előzmény
Köszönöm szépen! Bookline-on van Gyógyfûrész.
Jó is, hogy írtál, mert nem tudom, melyik címedet használod, mert amire a múltkor írtam (grat. a Jelenkorhoz), valószínûleg nem kaptad meg. A gmailemre ha írnál, az jó lenne, csak hogy tudjam a címed. Köszönöm.


42.
2009.12.08 19:26Németh J. Attila -- Kedves Nati!

Válasz erreBoldog névnapot! Hol lehet kapni a kötetedet? Attila
A fenti posztra érkezett válaszok: Nati


41.
2007.12.04 16:06Szaniszló Judit -- odatartozik

Válasz erreViszont közben jó helyre csöppentél jókor. Varázslat, én mondom, varázslat!


40.
2007.12.04 15:07Szeifert Natália -- re: ez se ide tartozik, csak itt jegyzem

Válasz erre
Előzmény
beleolvastam Jónás Tamás üzenõfalába, megofgtam a fejem, aztán ide írtam inkább. aztán már inkább semmiért.


39.
2007.12.04 14:54csödö -- re: ez se ide tartozik, csak itt jegyzem

Válasz erre
Előzmény
miért?
A fenti posztra érkezett válaszok: Szeifert Natália


38.
2007.12.04 14:48Szeifert Natália -- ez se ide tartozik, csak itt jegyzem meg

Válasz erreúgy látom, rosszkor sikerül (megint) rossz helyen lenni. van ez a típus. ez vagyok én. szóval, fõleg itt. és fõleg én.
A fenti posztra érkezett válaszok: csödö


37.
2007.12.02 17:30Szeifert Natália -- re: [brodalom]

Válasz erre
Előzmény
kedves aki, köszönettel vettem a részletezést. olvasgatom, szagolgatom, fontolgatom, és köszönet az egyáltalán foglalkozásért:)
egyébként, egészen nyugodtan beszélgessetek itt, ez a hely is alkalmas erre, nincs miért bocsánatot kérni.


36.
2007.12.02 17:28jadea -- re: [brodalom]

Válasz erre
Előzmény
Na, ez velõs lett. Örülök, hogy igazi, összeszedett véleményeket is lehet olvasni:)
...más embereknek, más véleménye is lehet... (ez itt egy visszautalás n. egy nagyon régi versére, nincs más jelentése)


35.
2007.12.02 17:04aki -- re: [brodalom]

Válasz erre
Előzmény
Márti, miért ne vállalnám fel, aki vagyok? Te Márti vagy, én: aki. Nem értem, mi a baj. (A megszólításom utáni zárójeles nagybötûket nem igazán - sõt: egyáltalán nem - értem.)
Egyébként persze "igazad" van. De egy kis stilisztikai érzékkel (meg másból is) könnyen kitalálható, ki aki vagyok. És hogy miért így? Megrémültem attól, ami itt (a dokk-on) történt nemrégiben.
Új név, új élet? Nem. Se név, se élet.
(Bocsánat, Natália, ez gondolom, nem erre az üzenõfalra való volt. Itt kérdeztek, itt tudok válaszolni, nem ismerem a megszólítóm üzenõfalát.)


34.
2007.12.02 16:57aki -- re: [brodalom]

Válasz erre
Előzmény
Kedves Költõnõ, lehet, hogy revidiálnom (juszt is antipurista!) kell a nézeteimet. Lassan, tûnõdve:
"királyi módja a valaminek
a hallagatás
csak jutna észbe, hogy minek
mindegy mostmár..." - ezt döcögõsnek éreztem. A csak jutna észbe helyett úgy gondoltam: az eszembe jobb lenne - de látnom kell, hogy itt talán mégsem errõl van szó, habár utána vált a vers elsõ személyre.
Szóval jók a versben az elhallgatások. Hogy aki írja, tudja, mirõl hallgat, tudja, mit és mennyit kell elmondania. Így aztán a vers (lehet, hogy költemény?) mozaikos, de kirajzolódik belõle a kép: elfoszlott és újraszõtt emlékekbõl, meg persze a jelenbõl, ami nincs. Olyan konkrétan tudsz beszélni a szinte kimondhatatlanról, mint. Nem mondok hasonlót. Jobb, ha hasonlíthatatlan. És akkor kimásolom a nekem legtetszõbb sorokat a versbõl (költeménybõl?) - nehéz volt választani:
"az emeletek
egymásra épült
életek
terek, elvileg
terek teraszok
telepek
lapos tetõk fölött
lapos hold
lépcsõházi korlátok
közé szorult a nyomor
itt élünk, na ne mondd
hogy nincs benne semmi
humor"
De igen, van benne humor. Ti. ez az, ami megemészti a bajokat. Nem is döcög, na jó.
A fenti posztra érkezett válaszok: jadea, Szeifert Natália


33.
2007.12.02 16:43Márti -- re: [brodalom]

Válasz erre
Előzmény
Aki! (M? K? SZ? SZIRT?)
Kemény vagy, nyers, nem beszélsz mellé. Ez jó, felértékeli a dicséretedet.
Csak azt nem értem, miért nem mered vállalni, (a)ki vagy. Mert hogy nem ma jöttél le a dokk-falvédõrõl, az biztos:-)
A fenti posztra érkezett válaszok: aki


32.
2007.12.02 14:45jadea -- kép

Válasz errecsak még annyit, nem folytatva a költõbebonyolódást:), hogy teccik a fotó (is) - olyan "költõs" :))))


31.
2007.12.02 10:04Szeifert Natália -- re: [brodalom]

Válasz erre
Előzmény
kedves aki, kritikusi vénád remek, ezért arra kérlek, jelöld meg egészen pontosan, _hol_ döcög a vers szerinted. illetve mi az, ami miatt tetszik. (csak hogy épüljek is)
köszönnettel
sz.n.
A fenti posztra érkezett válaszok: aki


30.
2007.12.02 09:43Szeifert Natália -- :)

Válasz errejé, élet az üzifalamon:)
kedves jadea,
azt hiszem, költõ az, aki verseket ír. (jelzõ nélküli költõ. költ. költik. költõzködik.)köszönöm a lelkesedést!
kedves aki,
látod, odafigyelek, oszt mégis. azt hiszem, hogy odafigyelek. folyamatosan oda vagyok figyelve, de lehet hogy csak ott kéne, és akkor nem gépelnék mellé. ennyire futja. ez a vers is ennyi.
:)



29.
2007.12.02 09:04aki -- [brodalom]

Válasz erreGondolom, birodalom a címe. Sokszor látok még a versekben is elgépelést. Miért nem lehet legalább ott odafigyelni? Ennyire nem fontos a szöveg? Egyébként meg fontos. Bár döcög a vers (fõleg az eleje), mégis van benne erõ. Talán még egy kicsit kiforratlan, de összességében tetszik.
A fenti posztra érkezett válaszok: Szeifert Natália, Márti


28.
2007.12.01 18:00Márti -- re: nemkölt?k a nemköztéren

Válasz erre
Előzmény
Ha tudnám mire utalsz, lehet, hogy érteném?:-)
Szóval: ki mondott, mit?

Tudod, mi az a Költõk a Közértben?


27.
2007.12.01 16:56jadea -- közértben

Válasz erreközértben...pláne! ... ebbõl már nem jövök ki jól:)


26.
2007.12.01 14:11jadea -- köztérBEN

Válasz erreköltõk a köztérben (BEN) bocsánat, de a többi akkoris


25.
2007.12.01 14:10jadea -- nemkölt?k a nemköztéren

Válasz erreszerintem nincs igaza annak, aki azt írja, hogy költõk a köztéren - hát akkor azok, akik nem a köztéren vannak, és a verseiket közzé teszik itten, azok micsodák? nemköltõk?
megintén
A fenti posztra érkezett válaszok: Márti



0 25

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-11 18:12   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-11 18:10   Napló: A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS
2026-06-11 18:01   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-11 17:43       ÚJ bírálandokk-VERS: Kási Ferenc/ Francesco Padló
2026-06-11 15:54   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-11 15:38   új fórumbejegyzés: Metz Olga Sára
2026-06-11 15:36   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-11 15:30   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-11 15:26   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-11 15:18   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit