DOKK - Hepp Béla



 
2856 szerző 40067 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Bátai Tibor: egy-ügyű sorok [három tételben ugyanarról]
Türjei Zoltán: Bőrön belül
Ur Attila: Szekér
Szakállas Zsolt: Vadhajtás
FRISS FÓRUMOK

Zima István 15 napja
Ötvös Németh Edit 15 napja
Metz Olga Sára 15 napja
DOKK_FAQ 15 napja
Mórotz Krisztina 15 napja
Nagyító 15 napja
Veres Mária 15 napja
Bak Rita 15 napja
Ur Attila 15 napja
Farkas György 15 napja
Konta Ildikó 15 napja
Tamási József 15 napja
Szilasi Katalin 15 napja
Szakállas Zsolt 16 napja
Bátai Tibor 16 napja
Kránicz Szilvia 16 napja
Türjei Zoltán 16 napja
Skaliczki Péter Nimród 16 napja
Pataki Lili 17 napja
Pintér Ferenc 17 napja
FRISS NAPLÓK

 A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 15 napja
Hetedíziglen 15 napja
Macska 15 napja
ELKÉPZELHETŐ 16 napja
Etzel Mark Bartfelder 16 napja
Metz-Művek 16 napja
négysorosok 16 napja
Minimal Planet 17 napja
az univerzum szélén 21 napja
Játék backstage 21 napja
Vezsenyi Ildikó Naplója 21 napja
Vendég 24 napja
útinapló 24 napja
Ötvös Németh Edit naplója 25 napja
Conquistadores 26 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Hepp Béla


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

422.
2022.03.16 07:41Hepp Béla -- re: meo | Nem hittük el...

Válasz erre
Előzmény
Kedves Renáta, köszönöm szépen a marasztalást.


421.
2022.03.14 11:59Ilies Renáta - szerki -- meo | Nem hittük el...

Válasz erreElég erőteljes írás. Marasztalom én is.
A fenti posztra érkezett válaszok: Hepp Béla


420.
2022.03.14 08:51Hepp Béla -- re: Nem hittük el...

Válasz erre
Előzmény
Köszi, Simf :-).


419.
2022.03.14 08:50Hepp Béla -- re: meo | Nem hittük el...

Válasz erre
Előzmény
István, örülök a véleményednek. Köszönöm.


418.
2022.03.12 22:04Simf -- Nem hittük el...

Válasz erreAz apropónak a legkevésbé sem, de a hogyannak, és magának a ténynek nagyon is…
A fenti posztra érkezett válaszok: Hepp Béla


417.
2022.03.11 09:32Köves István - szerki -- meo | Nem hittük el...

Válasz erreIgazsága van, s hangja is.
A fenti posztra érkezett válaszok: Hepp Béla


416.
2022.03.08 19:38Hepp Béla -- re: meo | Nem hittük el...

Válasz erre
Előzmény
Gyula, köszönöm szépen a véleményedet, és köszönöm a marasztalást.


415.
2022.03.08 09:44Karaffa Gyula - szerki -- meo | Nem hittük el...

Válasz erreAhogy a főszerkesztő mondaná, tegyük a maradósaid közé. (Nincs mit hozzátenni, nincs mit belőle elvenni...)
A fenti posztra érkezett válaszok: Hepp Béla


414.
2021.07.14 21:55Hepp Béla -- re: Szóköztes

Válasz erre
Előzmény
Simf, örömmel láttalak itt, köszönöm a véleményedet :-).


413.
2021.07.13 16:48Simf -- Szóköztes

Válasz erreKiss Anna után egy Hepp Béla...
Most mondja valaki, hogy a Dokkon már meghalt a költészet!
A fenti posztra érkezett válaszok: Hepp Béla


412.
2021.07.13 15:17Hepp Béla -- re: meo | Szóköztes

Válasz erre
Előzmény
Kedves Mária,
köszönöm szépen a véleményedet, örülök, ha tetszett.
Köszönöm a marasztalást.


411.
2021.07.13 11:46Fűri Mária - szerki -- meo | Szóköztes

Válasz erreSzépen tartott, nem egyszerű forma, mégsem érzi az ember, hogy 'mi munka van ebben' (minden elismerésem). Nem 'modern vers', de marasztalom én is; jó volt olvasni.
A fenti posztra érkezett válaszok: Hepp Béla


410.
2021.07.13 11:42Hepp Béla -- re: meo | Szóköztes

Válasz erre
Előzmény
Köszönöm, Gyula.


409.
2021.07.13 09:06Karaffa Gyula - szerki -- meo | Szóköztes

Válasz erreEhhez sincs mit hozzátennem, marasztalom...
A fenti posztra érkezett válaszok: Hepp Béla


408.
2021.03.27 14:44Hepp Béla -- re: meo | Tavaszi viharok

Válasz erre
Előzmény
Kedves Klára,
igazad van, az a szó tényleg idegen a versben, valamiért nekem nem volt az mikor írtam, de már más máshol szintén szóvá tette.
Köszönöm szépen a marasztalást.


407.
2021.03.26 19:03Kőműves Klára - szerki -- meo | Tavaszi viharok

Válasz erreSzép... Csak az a "hülye" idegen nekem ott. Ettől függetlenül persze marasztalom, mert amúgy nagyon tetszik.
A fenti posztra érkezett válaszok: Hepp Béla


406.
2021.03.18 11:46Hepp Béla -- re: meo | Alvajárók

Válasz erre
Előzmény
Kedves Renáta,
köszönöm a meot.


405.
2021.03.18 09:43Ilies Renáta - szerki -- meo | Alvajárók

Válasz erreNekem túl teátrális.
A fenti posztra érkezett válaszok: Hepp Béla


404.
2021.03.16 18:59Hepp Béla -- re: meo | Tavaszi viharok

Válasz erre
Előzmény
Kedves Mária, értettem a javaslatod célját, vettem a segítő szándékot is, a hiba nem az útmutatásodban volt, hanem az én megoldásomban. Én is szoktam ritmust, versformát eltörni, ha a szöveg indokolja és van értelme, ez szerintem akár még eszköz is lehet az olvasó megállítására, figyelemfelhívásra.
Köszönöm a válaszodat.


403.
2021.03.16 18:15Fűri Mária - szerki -- re: meo | Tavaszi viharok

Válasz erre
Előzmény
Kedves Béla, nem azért javasoltam a szövegellenőrzőt, hogy összetörje a gondolatmenetet. Ha egy klasszikust végigfuttatsz, azt sem mindig hozza ki jóra. Inkább csak amolyan hasznos mankónak gondolom. Lehet szabályt szegni, csak legyen tudatos. (Én is kaptam szerkesztőtől ilyen útmutatást. :))
A fenti posztra érkezett válaszok: Hepp Béla


402.
2021.03.16 12:00Hepp Béla -- re: meo | Tavaszi viharok

Válasz erre
Előzmény
Kedves Mária!
Nagyon szépen köszönöm a részletes elemzést. Egyetértek, a szóközépi sormetszet valóban zavaróan hathat, bár szövegolvasásnál, amikor nem a hangsúlyozás kapja az alapvető szerepet, bennem ugyan csökkent intenzitással, de szépen szólt. De lehet bennem (hogyne lenne!) némi elfogultság :-). A harmadik szakasz észrevételeiben egyet kell értsek veled, a teátrális hangzást nem vitatom, azon még tényleg lehetne dolgozni, mert vájtabb füleknek visszatetsző lehet. Ugyanígy az "ínra feszült egóm" is. A "kéznyomod ott a kilincs szürke, kopott anyagán" sort talán meg tudnám magyarázni, de nem, felesleges, mert ha nem megy át, nincs értelme; az egyértelműen a sorok hibája, ha teret hagynak a szubjektív ítéletnek, és itt engedd meg, hogy a szubjektivitást tegyem a leghangsúlyosabbra.
A záró, tornádós sor indoka teljesen prózai: ez a vers is hét megadott szó felhasználásával készült, ezek pedig a "kel, kilincs, ilyen, görnyed, idegen, Tornádó, tavasz" voltak, és itt szőttem bele a versbe, ami egy pentameternél nem volt egyszerű feladat, ugyanakkor jó ötletnek tűnt egyfajta konklúzióval zárni a verset.
Mindent összevetve, és megköszönve az észrevételeidet, lehet, hogy többet vállaltam a verssel a forma és a tartalom összességének a tekintetében, mint amennyit teljesíteni tudott.
Itt megköszönöm neked, hogy egy korábbi alkalommal felhívtad a figyelmem arra, hogy érdemes átfuttatni egy verselemzőn a késznek gondolt írást, mert segíthet a pontosításban, még ha adott esetben össze is töri a vers korábbi gondolatmenetét, és ez direktebb szövegmegoldásokra vezethet. Örömmel olvastam a véleményedet, köszönöm!
Béla
A fenti posztra érkezett válaszok: Fűri Mária - szerki


401.
2021.03.15 22:16Fűri Mária - szerki -- meo | Tavaszi viharok

Válasz erreKedves Béla!
Rímes disztichon, leoninus. A második és harmadik szakasz zárósorában a sormetszet szó közepére esik, de ez nem túl zavaró, mert minden más klappol; formailag a vers szépen megoldott. Maga a szöveg kevésbé tetszik. Az első két versszaknál ezt az ellenkezést csaknem elfelejteti a hangzás, de a harmadik verszak minden sorában megakaszt valami; az ezer éves és tornádós sorok kicsit teátrálisak, a 'kilincs anyagán' nem a megfelelő képzetet kelti, az 'ínra feszült egóm' kifejezés eléggé keresett.
A fenti posztra érkezett válaszok: Hepp Béla


400.
2021.03.15 15:00Hepp Béla -- re: Alvajárók

Válasz erre
Előzmény
Miklós, köszönöm szépen a véleményedet, örömmel olvasom, hogy tetszett a vers, és azt is, hogy kiérezted belőle a szándékom.


399.
2021.03.15 08:32Wesztl Miklós -- Alvajárók

Válasz erreHepp Béla lám nem csak varázslatos verseket tud szülni, hanem ilyent is, amiből egyfajta dühöt is kiérzek én. Dühig fokozódó neheztelést a hozott, a tanult és a jól megrögzött tehetetlenséggel - mint társadalmi jelenséggel- szemben.
És mindezt persze a tőle megszokott magas színvonalon.
A fenti posztra érkezett válaszok: Hepp Béla


398.
2021.03.11 17:52Hepp Béla -- re: meo | Alvajárók

Válasz erre
Előzmény
Kedves Klára, köszönöm szépen!



0 25 50 75 100 125 150 175 200 225 250 275 300 325 350 375 400

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-11 18:12   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-11 18:10   Napló: A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS
2026-06-11 18:01   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-11 17:43       ÚJ bírálandokk-VERS: Kási Ferenc/ Francesco Padló
2026-06-11 15:54   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-11 15:38   új fórumbejegyzés: Metz Olga Sára
2026-06-11 15:36   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-11 15:30   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-11 15:26   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-11 15:18   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit